Aktuality

Zastavené operace na největším jatkách v zemi přidaly nadměrnou nabídku 100 000 prasat týdně.

Masivní ohnisko COVID-19 v porážkové hale Rheda ve vlastnictví Tonnies narušuje odvětví chovu prasat v Německu. Více než 1 500 pracovníků bylo potvrzeno jako pozitivní na virus a rozhodnutí společnosti zastavit provoz v závodě vytváří pro chovatele prasat vážné problémy. Zpracovatelská kapacita jednotky je asi 100 000 prasat týdně (14% týdenní produkce v zemi), což znamená, že od poloviny června zůstalo na farmách téměř 250 000 prasat. „Každý týden po uzavření závodu nutí asi 100 000 prasat, aby zůstali na farmách, i když jsou připraveni k porážce. Chovatelé prasat jsou oběťmi uzavření závodu,“ stěžuje si Asociace německých chovatelů prasat. Datum opětovného otevření závodu podle agentury Reuters dosud nebylo oznámeno.
Ve Francii a Nizozemsku byly v posledním měsíci hlášeny omezené kapacity porážky, což zvyšuje tlak na průměrné ceny prasat v EU. Německo je v EU jedním z producentů prasat s tržním podílem 23% a celkovou produkcí vykázanou v roce 2019 5 226 000 tun.

 • OČEKÁVANÝ NÁRŮST CEN KRMIV

  Rabobank uvedla, že ceny threoninu, lysinu a vitaminu E a v menší míře metioninu, vitaminu A a vitamínu D3 v prvním čtvrtletí letošního roku prudce vzrostly. Očekává se, že tyto vyšší ceny, které nepřímo ovlivňují ceny koncentrátů, premixů a kompletního krmiva, budou trvat několik měsíců.

  COVID-19 ovlivní průmyslová odvětví po celém světě, i když africký mor prasat (ASF) a ptačí chřipka (AI) nadále zvyšují volatilitu trhu, uvedla Rabobank.

  „Volatilita je způsobena pokračujícím dopadem ASF a snižováním celosvětové produkce vepřového masa, ohnisky influenzy ptáků v Evropě, Asii a Africe, jakož i některými možnými narušením obchodu,“ uvádí se ve zprávě.

  COVID-19 výrazně přispěl k šokům v dodávkách v Číně, které byly způsobeny dopravními omezeními na začátku února, což mimo jiné omezilo přístup zemědělců k krmivu a lékům. Nové nařízení však upřednostnilo produkci potravin v zemi, ale očekává se, že dopad na nabídku potrvá několik měsíců, uvedl Rabobank.

 • NOVÝ FORMULÁŘ PRO MEDIKACI KS

  Od 1.2.2020 jsou z nařízení USKVBL v platnosti nové typy formulářů pro medikace krmných směsí.

  Předvyplněné tiskopisy pro medikaci ZnO najdete:

  FISH CZ – 2021- Předpis -pro-medikované-krmivo

  START CZ -2021- Předpis-pro-medikované-krmivo

 • OMEZENÍ V RÁMCI KARANTÉNY

  I přesto, že nařízení vlády omezuje možnost osobního setkávání, všichni naši pracovníci jsou v plném nasazení pro telefonické či jiné konzultace a bezproblémové dodávky dle Vašich objednávek

 • NOVÝ WEB

  SPOUŠTÍME PRO VÁS NOVÝ WEB ZA ÚČELEM:

  – větší přehlednosti ve vyhledávání produktů

  – rychlejší aktualizace a informovanost o nových výrobcích nebo testech

  – možnosti interakci s Vámi v rámci kontaktního formuláře

  – rychlejší uvádění nových poznatků do praxe